Pierwszy patch do Risen 2: Mroczne wody

Dzisiaj, w premierę Risen 2: Mroczne wody firma Cenega "na gorąco" opublikowała patch do gry.

Jak pierwsi gracze zdążyli zauważyć, premierowe tłumaczenie gry nie było najwyższych lotów i jego niezgodność z dubbingiem mogła popsuć nieco radość z rozgrywki. Na płytę trafiła niestety niezbyt aktualna jego wersja - polski wydawca prędko postanowił to naprawić.

Zachęcamy wszystkich do pobrania 40 megabajtowego patcha do polskiej edycji Risen 2: Mroczne wody - poprawia on nie tylko tłumaczenie na aktualną wersję, a także samą grę.

Pobierz

Autor: kpt. Macrentofeth, 27 kwietnia 2012 Drukuj Email

Komentarze (24)

24) NihilusX @ 6 maja 2012
U mnie się przycina, ale gram na laptopie więc to chyba właśnie przez to. Jeślii chodzi o patch poprawia mimikę postaci tak dobrze źe aź gra się przyjemniej (jeśli to moźliwe :-D.
23) Puree @ 6 maja 2012
@kakarottos

może to moja wina?
22) kakarottos @ 5 maja 2012
Aż mi się płakać chce jak czytam komentarze PUREE i innych którzy narzekają na optymalizacje...
LUDZIE ta gra ma idealną optymalizację, maszyne praktycznie z grudnia 2009 roku a Risen 2 od początku do końca chodzi mi płyniutko na maksymalnych detalach... nie wiem co wy macie z komputerami pewnie poinstalowaliście Visty lub nawet inne lżejsze systemy z domyślnymi usługami? czy jaki ciort? macie burdel na komputerach? prehistoryczne dyski? 40 procesów na starcie systemu? zestawowe komputery typu "promocja mediamark"? no nie rozumiem jak ta gra przy procesorze i5, nowych kartach i pamięciach może zwalniać...
21) kyr @ 3 maja 2012
nie wiem, nie interesuja mnie osiagniecia, ale jak trafiles 10 razy to gratuluję:)
20) Gdziejestrisen2 @ 3 maja 2012
Czy wy też macie problem z osiągnieciami? nie zalicza niektórych np Crack shoot w mini grze strzelani z pistoletu trafic 10 razy.. trafilem i nic, albo Birdbrain użyć papugi 5 razy.. użyłem jej z 50 razy a osiągnięcia niema.. All-Rounder tez nie zalicza... ;/
19) Yankess @ 30 kwietnia 2012
Ten wpis był do Atriona oczywiście.
GuideLucke - tak przy okazji napisałem. ;) Jakoś w ogóle o tym forum zapominam (przynajmniej o dziale serii Risen...). Tak się przyzwyczaiłem, że się tu wypowiadam. Muszę się przestawić :)
18) Yankess @ 30 kwietnia 2012
Aha. Wielkie dzięki. Miałem błędne pojęcie. Czyli nie mam się co martwić o dubbing.
17) GuideLucke @ 30 kwietnia 2012
@Yankess
Ja też mam kolekcjonerkę, ale jest temat na forum i możesz się tam wypowiedzieć jak coś. :)
16) bsm. Atrion @ 30 kwietnia 2012
Zainstalować na nowo zawsze można. Po prostu się gra nie aktywuje bo będzie już aktywna. A lepiej z płyty instalować (lub ze steamowego backupa) niż ściągać te giga.
15) Yankess @ 30 kwietnia 2012
kyr, nie zrozumiałeś mnie. Chciałem się spytać, czy gdybym zrobił kiedyś format to bym miał wersję z dubbingiem po ściągnięciu ze Steam'a (czy aby nie zrobiłaby mi się angielska z tego) - bo jeśli dobrze kojarzę, nie da się drugi raz zainstalować, tylko trzeba pobierać. Jeśli dobrze kojarzę.
Uświadomi mnie ktoś w tej kwestii?
14) kyr @ 30 kwietnia 2012
Kurde ale mam radoche - komputer naprawiony wlasnie gralem:D moze poki co mnie tak gra nie zauroczyla (inaczej bym tu teraz nie pisal) ale gra sie przyjemnie, mysle ze sie rozkreci jak juz dojde do piratow:)
Yankess polski dubbing byl caly czas, patch go tylko poprawia. watpie zebys po sciagnieciu mial z patchem, ale nie wiem. Puree chyba zamawiał kolekcjonerkę
13) Yankess @ 30 kwietnia 2012
Polecam wszystkim edycję kolekcjonerską Risena 2. Jest świetna. :) Myślałem, że ten antałek będzie z plastiku, a tu prawdziwie drewno. Kupował ktoś stąd to oprócz mnie? :)
W grę jeszcze nie grałem. Kurier dopiero teraz mi przywiózł. A zamawiałem przed premierą. W sam raz na patch'a się załapałem.
Mam małe pytanie. Czy gdybym zrobił format na komputerze, to ściągając grę ze Steama, miałbym wersję z polskim dubbingiem?
12) karolck @ 30 kwietnia 2012
@sebogothic, dokładnie, to potrafi trochę denerwować, szczególnie ustawienie roślinności na najwyższym i nagle w niektórych miejscach zaczynają Ci jakieś cienie roślin migać i 1/4 ekranu w cieniach jest.
Na szczęście to zmniejszanie się roślinności w miarę zbliżania się nie psuje tak zabawy z rozgrywki i to da się przeboleć.
11) sebogothic @ 30 kwietnia 2012
Czekam na patcha, który poprawia miganie cieni i rozrastanie/kurczenie się roślinności w miarę jak się zbliżamy lub oddalany. To podstawowe bugi techniczne.
10) karolck @ 29 kwietnia 2012
Jak ktoś pisał, możesz mieć zasyfiony komp. Najlepiej zapisy gier sobie gdzieś po kopiuj na pendrive'a i kilka najważniejszych rzeczy (gry można od nowa zainstalować przecież) i przeinstaluj system. Mi tak kiedyś to pomogło, jeśli się nie mylę to chyba z pierwszym Risenem tak miałem :)
9) bsm. Atrion @ 28 kwietnia 2012
@Puree
A może system masz zawalony? Albo defragmentację zrób i wyczyść rejestr. R2 jest dość wymagający więc wiesz.
8) Puree @ 28 kwietnia 2012
@karolck
no też nie wiem , jak gram na wysokich to mi wmiare płynnie chodzi, na średnich już wogóle jest gitara. aa strasznie spowalnia, ale możesz próbować. co do tej walki, to myśle , że z czasem ona będzie bardziej efektowna , widzę u naczyciela jest bardzo dużo umiejętności do nauczenia
7) karolck @ 28 kwietnia 2012
@Puree
Nie wiem, czemu tak masz, dla mnie gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana, szczególnie jak na rpg.
Gram na Core 2 Duo 2,8 ghz, Radeon HD 5700 i 4gb ram i na najwyższych wszystko płynnie śmiga, ok 40-50 FPS (tylko aa mam wyłączone, ale to w każdej grze wyłączam. Jeszcze nie próbowałem z włączonym, ale na pewno spróbuję, może będzie chodziło równie płynnie). ;)
6) Puree @ 28 kwietnia 2012
@kyr
no wmiare dobrze, jak to rpg. narazie ta walka nie wygląda dobrze. może jak odblokuje jakies atrybuty to będzie lepiej wyglądało. narazie- dobry pomysł - słąbe wykonanie
5) kyr @ 28 kwietnia 2012
przy becie juz mowili ze cos ciezko w calderze a pozniej super. kiedy ja se pogram... kurna chyba po dlugim weekendzie;( jak wam sie gra?